13 Temmuz 2014 Pazar

cayagaciyagi.org olarak bu yazımız çay ağacı yağının faydaları üzerine olacaktır. iyi okumalar.

Çay Ağacı Yağının Faydası

Çay ağacı yağı bir çok cilt probleminde insanlar tarafında oldukça sık kullanılan bir yağdır. Ancak yazımıza girerken sizleri uyarmak isteriz ki, çay ağacı yağı asla ilaç değildir ve ilaçlara alternatif olarak kullanılamaz. Çeşitli kaynaklardan okuduğunuz çay ağacı yağı faydaları ile ilgili yazılar ve bu yağı veya çay ağacı yağlı ürünleri satanların yaptıkları abartılı yönlendirmelere inanmayın. Cilt rahatsızlıkları için muhakkak uzman bir dermatoloğa muayene olmanızda fayda var.

Çay Ağacı Yağının Sivilcelere Faydaları

  
Çay ağacı yağı sivilce konusunda oldukça olumlu etkileri olan bir yağdır. Sivilceler için çay ağacı yağı kullanan bir çok insan çay ağacı yağının sivilceler üzerindeki olumlu etkilerini paylaşmaktadır. Sivilce (akne) ve siyah noktalara neden olan "p. acnes" bakterisi üzerinde benzoyl peroxide gibi etkileri olduğu iddia edilmektedir. Sivilceli ciltlerin bakımında çay ağacı yağından faydalanılabilir.

Çay Ağacı Yağının Uçuğa Faydaları 

Uçuk yani "herpes simpleks" sinir hücrelerine yerleşen bir virüstür. İnsan bağışıklık sistemi zayıfladığında kendisini göstererek etkin hale gelir. Uçuk bulaşıcı bir virüstür, bu yüzden uçuk olan kişilerle öpüşmekten kaçınmalısınız. Eğer dudağınızda uçuk çıktıysa muhakkak doktor muayenesi olmalısınız. Çay ağacı yağı uçuğa karşı etkili bir yağdır, virüsün yayılmasını engelleyici özellikleri bilinmektedir, uçuk olan bölgeye çay ağacı yağını özellikle shea butter (shea yağı) ile seyrelterek uygulayabilirsiniz.

Çay Ağacı Yağının HPV Faydaları 


 HPV yani "human papilloma virus" özellikle ürogenital bölgelerde görülen deri ve mukozaya tutunan bir virüstür. HPV'nin çeşitli genital kanserlere yol açtığı bilinmektedir. Ürogenital bölgelerinizde anormal ve siğil görünümlü kabarcıklar oluşursa direkt uzman bir doktora muayene olun. Doktorunuzun verdiği ilaç ve tedavi yöntemlerini kullanın. Çay ağacı yağı HPV konusunda etkileri olduğu bildirilen bir yağdır, yabancı forum sitelerinde oldukça fazla konuşulmakta, bir çok insan tarafından kullanılmaktadır.

Çay Ağacı Yağı Seboreik Dermatit Faydaları

  
Seboreik dermatit yani saçtaki yağlı ve kepekli kaşıntılı durumun nedeni tam olarak bilinmemekle birlikte "malassezia furfur" mantarının bu hastalığı tetiklediği düşünülmektedir. Saç derinizde yağlı kepekli kaşıntı varsa doktor kontrolünden geçmelisiniz. Çay ağacı yağının seboreik dermatitte iyi sonuçlar verdiği kulanıcılar tarafından dile getirilmektedir. Çay ağacı yağı ve seboreik dermatit konusunda kesin bilimsel veriler olmamakla birlikte olumlu klinik çalışmalar vardır.

Çay Ağacı Yağının Ayak Bakımındaki Faydaları 


 Çay ağacı yağından başta ayak mantarı ve kokusu olmak üzere çeşitli ayak bakımlarında faydalanılmaktadır. Çay ağacı yağı ayak mantarı için oldukça yaygın kullanılan bir yağdır. Ayrıca çay ağacı yağı ayak kokusu konusunda olumlu sonuçları ile bilinmektedir.
Çay ağacı yağının çeşitli faydaları hakkıdaki yazımız burada bitiyor, siz de değerli görüş ve deneyimlerinizi yorum yaparak belirtirseniz, daha fazla insanın bilgilendirilmesini sağlayabiliriz. Ayrıca yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak daha fazla insana ulaşmasını sağlayabilirsiniz. şimdiden teşekkür ederiz.

10 yorum:

 1. Mrb Ben 16 Yaşındayım Ergen Sivilcesi Olarar Tabir Edilen Sivilcelerden Başım Büyük Belada Yüzümde Küçük Ama Kırmızı Olan Sivilcelerden Çok Rahatsızım +Taktirde siyah Noktada var.Sivilcelerim Aşırı derecede Çok Kulandım Takdirde Çözüm Bulabilirmiyim?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. beter ol..

   Sil
  2. iyi demişsin. Önce türkçe öğrenmeli değil mi?

   Sil
  3. bakın azeri arkadaşlar giriyor bu sitelere ve sizin kadar iyi türkçe bilmiyorlar diye laf edemezsiniz.

   Sil
 2. sivilceler için kullanabilirsiniz. ayrıca bu beter ol yazan arkadaş size ne insanların sorunlarına böyle yaklaşamazsınız.

  YanıtlaSil
 3. İki salak taş atmış kuyuya ..Önce türkçe ögrenmeli demiii beyin bedava kimseyi ilgilendirmez 16 yaşında ki birine beter ol dicek kadar insan dışı varlıklarsnz. Doğru yazsan ne insan olmadıktan sonra. !

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. aynen katılıyorum. yani bir insana bunu demek kimin haddine insanların problemi var çözüm arıyor, birileri de kalkıp bunu yazabiliyor yazık ya yazık.

   Sil
 4. Ayaktaki catlaklarima cok iyi geldi burun icine bir damla ile muthis nefes de aciyor.

  YanıtlaSil
 5. Merhaba, yüzümde ben çıktı. Çay ağacı yağının faydası olur mu? Nasıl kullanmalıyım?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ciltteki benlere, çillere, lekelere bir faydası olmaz. internette saçma salak şeyler yazıyorlar bilip bilmeden çay ağacı yağı uçucu bir yağdır, cildi beslemez. sadece mikrobik, mantarik durumlara iyi gelir.

   Sil