13 Temmuz 2014 Pazar

cayagaciyagi.org olarak sizin için tea tree oil yani çay ağacı yağının kullanımına dair bir yazı hazırladık iyi okumalar.

Çay Ağacı Yağı Nasıl Kullanılır


Çay ağacı yağı genellikle seyreltilerek kullanılan bir yağdır. Oldukça kuvvetli olan bu yağın safını ülkemizde özelllikle aktar vb yerlerde bulmak neredeyse imkansızdır. Çay ağacı yağını seyrelterek kullanmanızda fayda vardır çünkü oldukça kuvvetli olan bu yağ cildinizde tahriş yapabilir. Aşağıda çeşitli alanlarda çay ağacı yağının kullanımına dair bilgiler aktaracağız. Ancak bu bilgiler kesin tedavi manası içermez. Kullanıcı görüşleri ve genel kanılarla derlenen bilgilerdir. Çay ağacı yağı faydaları yüzünden kullanılır ama siz, cilt rahatsızlıkları için muhakkak dermatolog hekime görününüz.

Çay Ağacı Yağı Sivilceler İçin Kullanımı


Eğer sivilceler için çay ağacı yağı kullanacaksanız yağı sabah akşam sivilceli cilde uygulayınız. Çay ağacının yapısında bulunan bileşikler sivilceler üzerinde etkili olacaktır. Çay ağacı yağı ile yapabileceğiniz bir sivilce bakım yağı tarifini veriyoruz.
Malzemeler
30 ml jojoba yağı
10 ml çay ağacı yağı
10 ml limon yağı
10 ml lavanta yağı
Yağları bir kapta karıştırın ve sivilceli bölgelere sabah akşam uygulayın. 3 gün içerisinde etkisini gösterecektir.

Çay Ağacı Yağı Uçuk İçin Kullanımı 


Çay ağacı yağını uçuk yani herpes simpleks için kullanabilirsiniz. Uçuk olan bölgelere sabah akşam sürerek kullanabilirsiniz. Çay ağacı yağıyla yapacağınız bir uçuk yağı tarifi veriyoruz.
Malzemeler
30 ml hindistan cevizi yağı
10 ml çay ağacı yağı
10 ml tarçın yaprak yağı
10 ml e vitamini
Hindistan cevizi yağı yazın sıvı kışın katı bir formdadır. eğer yağınız katıysa bir kapta benmari usulü eritin sonra içerisine diğer yağları ilave edin ve kapaklı boş bir kaba koyduğunuz karışımı donması için buzdolabında bekletin. uçuk olan bölgelere sürdüğünüz bu yağ karışımı kullandıktan sonra kabın ağzını açık bırakmamaya özen gösterin.

Genital Siğiller ve HPV için Çay Ağacı Yağı Kullanımı


Genital siiller ve hpv gibi ürogenital bölgelerde bulunan siğil vb. için gerek koruyucu gerekse tedaviye yardımcı olarak çay ağacı yağını kullanabilirsiniz.
Malzemeler:
50 ml hindistan cevizi yağı
10 ml çay ağacı yağı
10 ml tarçın yaprak yağı
10 ml limon yağı
Bu yağlardan hazırlayacağınız merhemi, genital bölge siğilleri ve hpv için kullanabilirsiniz. Çok eşli ve yoğun bir cinsel hayatınız veya partneriniz varsa bu yağlardan yapacağınız karışımı ilişki öncesi genital bölgelere sürerek virüsün bulaşmasına karşı koruyucu bir önlem alabilirsiniz.

Çay Ağacı Yağının Sedefte Kullanımı 


Çay ağacı yağını sedef gibi bir cilt veya saç sorunuz varsa kullanabilirsiniz. Sedef için yapacağınız merhem sizi rahatlatacak ve yaşam kalitenizi yükseltecektir.
Malzemeler
50 gr shea butter
50 ml hindistan cevizi yağı
30 ml jooba yağı
10 ml limon yağı
10 ml çay ağacı yağı
10 ml e vitamini
Shea yağı ve hindistan cevzi yağını benmari usulü eritin, yağlar soğumaya başladığında diğer yağ ve vitaminleri ilave edin. hazırladığınız merhemi dolapta soğumaya bırakın. Sedefli bölgelere sabah akşam uygulayın.

Seboreik Dermatit Çay Ağacı Yağı Kullanımı 


Seboreik dermatit gibi yağlı kepekli saç derisi sorununuz varsa çay ağacı yağıyla yapacağınız merhemler sorunlarınızı oldukça azaltacaktır.
Malzemeler
100 ml hindistan cevizi yağı
30 ml jojoba yağı
10 ml çay ağacı yağı
10 ml tarçın yaprak yağı
10 ml limon yağı
10 ml lavanta yağı
Hazırlayacağınız yağ karışımını ağzı kapalı bir kapta muhafaza edip duştan hemen önce seboreik dermatitli bölgeye sürüp 15 dakika kadar bekleyiniz. Seboreik dermatite çay ağacı yağı kullanımı yaygıdır.

Vücut Kokuları İçin Çay Ağacı Yağı Kullanımı


Vücut kokuları ve ayak kokuları genellikle terleme sonucu ortaya çıkan bakterilerin ürettiği kokudur. Dolayısıyla bakteri oluşumunu azaltan maddeler kullanmanız durumunda kötü koku oluşumu engellersiniz.
Malzemeler:
50 ml hindistan cevizi yağı
20 gr pudra kvamına getirilmiş şap
10 ml çay ağacı yağı
10 ml lavanta yağı
Hindistan cevizi yağını benmari eritin soğumaya bırakın sonrasında yağ iyice soğuyup pelteleşmeye başlar, eğer yaz aylarındaysanız dolapta 5 dakika bekletin sonra karışıma şap ve diğer malzemeleri lave edip ağzı kapalı bir kapta buz dolabında bekletiniz. Vücut kokusu olan yerlerde kullanabileceğiniz koku önleyici kreminiz hazır.
Çay ağacı yağı kullanımına ilişkin yazımız burada bitiyor sizde değerli görüş soru ve önerilerinizle bizlerle paylaşabilir, yazımızın daha fazla insana ulaşması için sosyal medyada paylaşabilirsiniz. Değerli vaktinizi ayırıp okuduğunuz ve paylaştığınız için teşekkür ederiz.

0 yorum:

Yorum Gönder